Personal

T.f. bibliotekschef Micael Melander
Telefon: 026-64 85 05, e-post: Micael.Melander@hig.se

Malin Almstedt Jansson, bibliotekarie
Telefon: 026-64 86 20, e-post: Malin.A.Jansson@hig.se

Maria Ambrén, bibliotekarie
Telefon: 026-64 87 06, e-post: Maria.Ambren@hig.se

Anna Andersson, biblioteksassistent
Telefon: 026-64 86 58, e-post: Anna.Andersson@hig.se

Ylva Back, assistent
Telefon: 026-64 86 55, e-post: Ylva.Back@hig.se

Göran Bertils, IKT-pedagog, multimediaproducent
Telefon: 026-64 50 89, Mobil: 079-077 12 55, e-post: Goran.Bertils@hig.se

Sven Borrie, IKT-tekniker
Mobil: 070-606 86 41, e-post: Sven.Borrie@hig.se

Mats Brenner, IKT-pedagog
Tjänstledig tills vidare

Tanja Donner, bibliotekarie
Telefon: 026-64 87 29, e-post: Tanja.Donner@hig.se

Maria Ebervik, bibliotekarie
Telefon: 026-64 85 36, e-post: Maria.Ebervik@hig.se

Jenny Ericsson, IKT-pedagog
Telefon: 026-64 84 94, mobil: 070-350 02 36, e-post: Jenny.Ericsson@hig.se

Per Falk, bibliotekarie
Telefon: 026-64 84 83 Mobil: 070-365 80 78, e-post: Per.Falk@hig.se

Maivor Hallén, bibliotekschef
Tjänstledig tills vidare

Anna Hillström, bibliotekerie
Telefon: 026- 64 89 40, e-post: Anna.Hillstrom@hig.se

Elisabeth (Ellie) Jansson, bibliotekarie
Telefon: 026-64 86 56, e-post: Elisabeth.Jansson@hig.se

Irina Johansson, biblioteksassistent
Telefon: 026-64 85 41, e-post: Irina.Johansson@hig.se

Jonas Larsson, bibliotekarie
Telefon: 026-64 86 54, e-post: Jonas.Larsson@hig.se

Katarina Lenárd Hedin, bibliotekarie
Telefon: 026-64 85 28, e-post: Katarina.Lenard.Hedin@hig.se

Fredrik Lård, IKT-tekniker
Telefon: 026-64 50 90, Mobil: 070-682 86 50, e-post: Fredrik.Lard@hig.se

Sara Martinsson, bibliotekarie
Tjänstledig tills vidare

Karin Meyer Lundén, bibliotekarie
Telefon: 026-64 89 19, e-post: Karin.Meyer@hig.se

Mia Mårdberg,
Telefon: 026-64 84 84, e-post: Mia.Mardberg@hig.se

Egon Nilsson, bibliotekarie (arbetar torsdagar)
e-post: Egon.Nilsson@hig.se

Catharina Nordh, administrativt stöd
Telefon: 026-64 86 15, e-post: Catharina.Nordh@hig.se

Anna Prymka, bibliotekarie
Telefon: 026-64 89 45, e-post: Anna.Prymka@hig.se

Eva Thorell, bibliotekarie
e-post: Eva.Thorell@hig.se

Åke Wall, IKT-pedagog, multimediaproducent
Telefon: 026-64 50 89, mobil: 072-007 95 10, e-post: Ake.Wall@hig.se

Ingela Östlund, IKT-samordnare
Telefon: 026-64 50 89, mobil: 070-668 58 09, e-post: Ingela.Ostlund@hig.se

Publicerad av: Elisabeth Jansson Sidansvarig: Jenny Ericsson Sidan uppdaterades: 2019-09-16
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)