Kontakta oss

Learning Center erbjuder användarsupport och hjälp med pedagogisk utveckling kring flexibelt lärande. Oss kan du fråga om lärplattformen, webbföreläsningar, kursupplägg och annat som rör flexibel utbildning, distanskurser och tekniska hjälpmedel i undervisningen.

Det är vi som finns på Learning Center

Ingela Östlund, IKT-samordnare
Telefon: 026-64 50 89, mobil: 070-668 58 09, e-post: Ingela.Ostlund@hig.se

Jenny Ericsson, IKT-pedagog
Telefon: 026-64 84 94, mobil: 070-350 02 36, e-post: Jenny.Ericsson@hig.se

Göran Bertils, IKT-pedagog, multimediaproducent
Telefon: 026-64 50 89, Mobil: 079-077 12 55, e-post: Goran.Bertils@hig.se

Åke Wall, IKT-pedagog, multimediaproducent
Telefon: 026-64 50 89, mobil: 072-007 95 10, e-post: Ake.Wall@hig.se

Sven Borrie, IKT-tekniker
Mobil: 070-606 86 41, e-post: Sven.Borrie@hig.se

Fredrik Lård, IKT-tekniker
Telefon: 026-64 50 90, Mobil: 070-682 86 50, e-post: Fredrik.Lard@hig.se

Kontakt

Learning Centers support

Måndag ­‑ fredag: 9.00‑12.00
Under sommaren och helgdagar andra öppettider.
Telefon: 026 ‑ 64 87 00
E-post: learningcenter@hig.se
Supportsystem: support.hig.se

Sommarstängd telefon, mail kollas hela sommaren
Telefonsupporten hos Learning Center är stängd måndag 6 juli - fredag 7 augusti (vecka 28-32). Men du når oss på e-post learningcenter@hig.se , vi bevakar vår ärendekö alla vardagar hela sommaren!

Publicerad av: Elisabeth Jansson Sidansvarig: Jenny Ericsson Sidan uppdaterades: 2020-03-13
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)