Sök

Utbildningsledare

Kontaktuppgifter till utbildningsledare för program på grund­nivå och avancerad nivå vid Akademin för teknik och miljö.

Utbildningsledare för program vid Akademin för teknik och miljö

Program

Kontakt

Automationsingenjör (Co-op), 180 hp

Per Ängskog

Bastermin 21 v

Annika Eklund

Byggnadsingenjör, 180 hp

Johan Norén

Civilingenjörsprogram i Lantmäteriteknik, 300 hp

Fredrik Zetterqvist 
Jonas Ågren, biträdande

Dataingenjörsprogrammet, 180 hp

Åke Wallin

Datavetenskapliga programmet, 180 hp

Ann-Sofie Östberg

Elektroingenjörsprogrammet, 180 hp

Niklas Rothpfeffer

Energisystemingenjör (Co-op), 180 hp

Arman Ameen

Industridesign, 180hp

Ann-Sofie Hartzén

Industriell ekonomi - högskoleingenjör 180 hp

Katarina Hansson Andersson

Industriell ekonomi - Industrial Management and Logistics, 180 hp

Bo Lennart Andersson

IT-systemutveckling mot geografiska informations­system

Ann-Sofie Östberg

Lantmätarprogrammet, 180 hp

Ulrika Ågren

Lantmätarprogrammet, inr. tekn/högskoleingenjör

Marianne Berg, biträdande

Lantmätarprogrammet, inr. ekonomisk/juridisk

Jonas Pettersson, biträdande

Maskiningenjör (Co-op), 180 hp

Patrus Athir

Magisterprogram i Besluts-, risk- och policyanalys, 60 hp

Anders Hermansson

Masterprogram i Miljövetenskap - beslutsfattande för hållbar utveckling, 120 hp

Shveta Soam

Master Programme in Energy Engineering, Energy On-line, 60 cr

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

Master Programme in Energy Systems, 60 cr

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

Master Programme in Energy Systems, 120 cr

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

Master Programme in Geomatics, 60 cr

Nancy Joy Lim

Masterprogram i Geospatial informationsvetenskap

Nancy Joy Lim

Master Programme in Management of Logistics and Innovation, 60 cr

Robin von Haartman

Master Programme in Electronics, 120 cr

Edvard Nordlander

Master Programme in Electronics/Automation (online), 60 cr

Edvard Nordlander

Miljöingenjör (Co-op), 180hp

Zhao Wang
Roger Skoog, biträdande

Miljöstrateg, 180hp

Anna Högberg

Miljövetenskap - teknik, beteende och samhälle (Co-op), 180 hp

Anna Högberg

Samhällsplanerarprogrammet, 180 hp

Janne Margrethe Karlsson
Eva Sahlin, biträdande

Tekniskt basår

Annika Eklund

Ämnesansvariga

» Lista över ämnesansvariga

Publicerad av: Camilla Haglund Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2021-11-26
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)